Jak pracuję

Jak pracuję

Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym. Jest to psychoterapia skoncentrowana na konkretnym celu, do którego pacjent doąży razem z psychoterapeutą. Można ją podzielić na trzy zasadnicze etapy: pierwszy to określenia problemu, tego co chcemy zmienić i co będzie dla nas dowodem tej zmiany; drugi to praca nad zmianą - terapeuta razem z pacjentem stosuje różne techniki terapii poznawczo-behawioralnej aby stopniowo zmieniały się struktury poznawcze pacjenta oraz jego zachowanie, a co za tym idzie również odczuwanie emocjonalne czy samopoczucie fizyczne; trzeci etap to przygotowanie pacjenta do kolejnych kryzysów - pacjent po terapii poznawczo-behawioralnej ma narzędzia, które pozwolą mu uporać się z kolejnymi trudnościami życia bez ponownego kontaktu z psychoterapeutą.

Wiem, że ten krótki opis teapii może wydawać Ci się bardzo schematyczny, fachowy może nawet niezrozumiały, sztywny, nieuwzględniający indywidualności każdego, kto prosi psychologa o pomoc. Pamiętaj, że są to tylko pewne ramy, które ułatwiają pracę. Do każdego mojego pacjenta podchodzę indywidualnie. Każdy jest inny. Staram się jak mogę nikogo nie szufladkować i z każdego wydobywać to, co najlepsze. Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie dobre strony, każdy chce być szczęśliwy i w każdym to szczęście jest, tylko czasem, trudno nam się do niego dokopać.

Pomogę Ci. Będziesz zanł każdy krok psychoterapii, będziesz wiedział, co się dzieje. Wszystko Ci wytłumaczę, o wszytkim Ci powiem. Nie musisz się bać. Pamiętaj również, że obowiązuje mnie etyka zawodowa. Wszystko, co powiesz zostanie między nami. Zapraszam Cię na spotkanie.